بهترین مرکز سونوگرافی در تهران

بهترین مرکز سونوگرافی در تهران

سونوگرافی یک دستگاه تصویربرداری است که با استفاده از امواج صوتی از اندام های درونی بدن مراجعین عکس می گیرد. بیشترین کاربرد سونوگرافی در دوران بارداری است که به طور کامل وضعیت جنین را در این دوره نشان می دهد.

اما نمی توان کاربرد آن را تنها به همین مورد محدود کرد. در بسیاری از موارد برای تشخیص تورم، عفونت،  وضعیت اندام های داخلی مانند مثانه، کلیه ها، ستون فقرات و … نیز از سونوگرافی استفاده می گردد.

معرفی بهترین مرکز سونوگرافی در تهران

یک سونوگرافی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

تا کنون فکر کرده اید که برای انتخاب یک سونوگرافی خوب باید به چه مولفه هایی توجه کرد؟ به طور کلی می توان گفت مهم ترین مولفه موثر در انتخاب یک مرکز رادیولوژی خوب، پزشکی است که از این طریق شما را معاینه می کند.

رادیولوژیست خوب باید تخصص لازم در زمینه رادیولوژی و سونوگرافی را داشته باشد تا بتواند تشخیص درستی از نتیجه عکس برداری شما ارائه نماید.

دکتر آزاده مکری با دانش تخصصی که در این زمینه دارد، یکی از بهترین رادیولوژیست ها در تهران محسوب می شود. در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان واقع در شهرک غرب مراجعه نمایید و از مهارت ایشان بهره ببرید.

کاربردهای سونوگرافی

ممکن است برخی بر این باور باشند که از سونوگرافی تنها در دوران بارداری و برای تعیین وضعیت جنین استفاده می شود اما باید بگوییم که اینگونه نیست. از سونوگرافی در صورت مشاهده ورم، عفونت و درد نیز استفاده می گردد.

بیش تر بخوانید
سونوگرافی کبد

از سونوگرافی برای بررسی اعضای داخلی بدن مانند قلب، رگ های خونی، کلیه ها، کبد، کیسه صفرا، رحم، تخمدان ها، غدد تیروئیدی، مغز نوزاد، بافت های نرم و پستان و … نیز استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای سونوگرافی تشخیص بیماری های مختلف است که برخی از آن ها در لیست زیر قرار داده شده اند.

 • بیماری های چشمی
 • بیماری های قلبی
 • بیماری های زنان
 • بیماری های مربوط به کبد
 • سرطان پستان
 • ناهنجاری های مادرزادی
 • وجود تومور
 • گرفتکی رگ ها
 • بیماری های مغز و اعصاب
 • و …
شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر آزاده مکری متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در سونوگرافی خوب در تهران با شماره زیر تماس حاصل فرمایید . شماره ی تماس :
88566744 و یا پیج اینستاگرام

 

خدمات بهترین مرکز سونوگرافی در تهران

ارائه خدمات بیشتر در یک مرکز سونوگرافی ممکن است بسیار جذاب باشد اما ارائه آن ها با کیفیت بالا بیشتر از کمیت اهمیت دارد. ممکن است مرکزی خدمات کمتری داشته باشد اما همان ها را با بهترین کیفیت عرضه کند. در مقابل مراکزی هستند که خدمات متنوع تری دارند اما کیفیت لازم در آن ها دیده نمی شود.

لازم به ذکر است که این دو مثال مصداق تمامی مراکز رادیولوژی نمی باشد. بلکه تنها می خواهیم بگوییم تنوع خدمات در کنار کیفیت است که جذابیت خود را نشان می دهد.

سونوگرافی دکتر آزاده مکری، یکی از بهترین مراکزی است که در تهران با ارائه انواع خدمات سونوگرافی با کیفیت، آماده رفع مشکلات مراجعین می باشد. در ادامه برخی از انواع خدمات سونوگرافی ایشان را بیان می کنیم.

 • سونوگرافی NT
بیش تر بخوانید
سونوگرافی لگن

یکی از مشکلاتی که برای خانواده ها پیش می آید، تولد فرزندی با مشکل سندروم داون می باشد. سونوگرافی NT با هدف تشخیص به موقع این مشکل ایجاد شده است و می تواند از تولد نوزاد با این مشکل، جلوگیری نماید.

 • سونوگرافی کالر داپلر

از این نوع سونوگرافی برای تشخیص مشکلات مربوط به جریان خون، اعم از گرفتگی رگ های خونی یا لخته شدن خون در آن ها استفاده می شود. در واقع امواج صوتی این دستگاه با گلبول های قرمز موجود در خون، تماس برقرار می کنند و نتایجی به مراتب دقیق تر به دست می دهند.

 • سونوگرافی آنومالی

کاربرد سونوگرافی آنومالی در دوران بارداری و به منظور تشخیص سلامت رشد جنین می باشد. اما معمولا برای تعیین جنسیت جنین نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین زمان برای دریافت نتیجه صحیح از این سونوگرافی، در هفته بیستم بارداری است.

 • سونوگرافی بارداری

سونوگرافی بارداری همان طور که از نامش پیداست در دوران بارداری مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این نوع از تصویربرداری پیشرفت بارداری و سلامت کودک را نیز نشان می دهد.

 • سونوگرافی سه بعدی

معمولا رادیولوژیست ها برای مشاهده کامل اندام های داخلی بدن اعم مانند رحم، تخمدان و … از سونوگرافی سه عدی استفاده می کنند. بیشترین کاربرد این روش تصویربرداری نیز در دوران بارداری می باشد.

 • سونوگرافی چهاربعدی

در دوران بارداری برای تعیین موقعیت جنین از روشی با عنوان سونوگرافی چهاربعدی استفاده می شود که به علت دقیق و پیشرفته بودن، بسیار مورد توجه قرار دارد.

 • سونوگرافی لگن

یک روش آزمایش پزشکی غیرمخرب، سونوگرافی لگن می باشد که در تشخیص بیماری های مختلف و ارائه بهترین روش های درمان برای آن ها، بسیار کارآمد است.

 • سونوگرافی تعیین جنسیت
بیش تر بخوانید
سونوگرافی خوب در سعادت آباد

همان گونه از نام این نوع سونوگرافی مشخص است، برای تشخیص جنسیت جنین در دوران بارداری استفاده می شود.

دکتر آزاده مکری علاوه بر سونوگرافی خدماتی در زمینه ماموگرافی نیز ارائه می دهند که در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان واقع در تهران مراجعه نمایید.

dr mokri

پاسخ

نه − 1 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه