سونوگرافی شکم

سونوگرافی شکم در چه مواردی تجویز می گردد ؟ بهترین سونوگرافی شکم در کدام مرکز سونوگرافی انجام می شود ؟ آیا سونوگرافی شکم نیاز به آمادگی خاصی دارد ؟  هزینه سونوگرافی شکم و لگن چقدر می باشد ؟  همانطور که در مطالب پیشین هم گفته شد ، سونوگرافی یکی  از ابزار های  بسیار دقیق در تشخیص و حتی درمان انواع بیماری ها می باشد که ممکن است هر فردی در هر دوره از زندگی خود، تجربه انجام آن را داشته باشد .  ما در ادامه این مطلب به بررسی سونوگرافی شکم ، لگن و  نکات مورد توجه قبل از آن می پردازیم، اگر شما هم در این رابطه سوالی دارید با ماهمراه باشید .

در طی سونوگرافی شکم کدام نواحی مورد بررسی قرار می گیرد ؟

در طی این نوع سونوگرافی، تمام نواحی شکم مورد بررسی قرار می گیرد ، از جمله  کبد ،کیسه صفرا  معده نواحی بالای شکم و… همچنین فضای لگن که شامل مثانه می شود نیز از طریق سونوگرافی شکم مورد بررسی قرار می گیرد .  لازم به ذکر است که در بانوان  تخمدان ها و رحم  و در آقایان  پروستات هم مورد ارزیابی قرار می گردند .

روش انجام سونوگرافی شکم

در سونوگرافی  پروستات و رحم لازم است تا  مثانه پر باشد این نوع سونوگرافی به نسبت سایر انواع سونوگرافی بسیار آسان تر است . اما لازم است تا قبل از این نوع سونوگرافی  مثانه بیمار کاملا پر باشد تا بتواند تصاویری دقیق تر به عنوان خروجی نمایش دهد .  در مواردی دیگر هم لازم است تا  بیماران 6 تا 8 ساعت ناشتا باشند ،  و در صورتی که بیمار  به دلیل بیماری خاصی نتواند ناشتا بماند می تواند تا 4 ساعت قبل از سونوگرافی غذای چربی مصرف نکند .  سپس بیمار می تواند بر تخت بخوابد و  متخصص سونوگرافی با  استفاده از پروپ سونوگرافی ، سونوگرافی شکم را انجام دهد .

سونوگرافی دکتر آزاده مکری واقع در شهرک غرب تمام  خدمات خود را با بهترین کیفیت به بیماران عزیز ارائه می دهند، در این مرکز سونوگرافی، سونوگرافی شکم سونوگرافی پستان وانواع سونوگرافی انجام می شود .  اگر شما هم در محدوده غرب تهران هستید و به دنبال سونوگرافی در شهرک غرب می باشید بهتر است به آدرس   ایران، تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، روبروی پارک دلاوران، بین گلها و رامشه، پلاک 92    مراجعه کنید .

سونوگرافی شکم

سونوگرافی شکم

سونوگرافی شکم چه مزیت هایی دارد؟

می توان با استفاده از این نوع سونوگرافی، علل درد های موجود در این ناحیه را تشخیص داد .

کنترل آنوریسم آئورت،  در مواردی که آنوریسم  سبب به وجود آمدن توده های  بزرگ و ضربان دار می شود می توان با استفاده از این سونوگرافی شکمی  اندازه  آن را بررسی کنیم .

بررسی وضعیت کبد که شامل  کنترل سایز و فرم  کبد می شود .

با استفاده از سونوگرافی شکمی می توان  سنگ های صفراوی  را تشخیص داد .

بررسی هر گونه مشکل مربوط به  پانکراس .

سونوگرافی شکمی همچنین  ممکن است  برای بررسی قطع جریان ادرا در کلیه ها، تجویز گردد در این موارد سونوگرافی با  تعیین،  سایز کلیه ها می تواند این وضعیت را بررسی کند .

گاهی نیز، افراد نیاز به  بیوپسی  دارند که در این موارد سونوگرافی با ایجاد تصاویری از داخل شکم به  پزشک برای نمونه برداری کمک می کند .

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر آزاده مکری متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در سونوگرافی خوب در تهران با شماره زیر تماس حاصل فرمایید . شماره ی تماس :
88566744

خلاصه مطلب

در اخر می توان گفت هر فردی  در زندگی خود حداقل یک مرتبه نیاز به سونوگرافی  دارد، در زنان باردار که تعداد دفعات انجام سونوگرافی بارداری بسیار  بیشتر است .  با کمک سونوگرافی می توان انواع بیماری ها را تشخیص داد  در نتیجه بهتر است با انواع سونوگرافی  و  روش انجام آن آشنا شوید .  سونوگرافی شکم یکی از سونوگرافی های روتین است که با توجه به دستور پزشک برای بررسی  اندام های مربوط در این ناحیه تجویز می گردد . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88566744 تماس بگیرید .

جهت کسب اطلاع بیشتر درباره یک   سونوگرافی  خوب در سعادت آباد  و یا  پیشرفته ترین مرکز  سونوگرافی بر روی لینک های  مربوطه کلیک نمایید.

دکتر آزاده مکری متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در شهرک غرب

پاسخ

سه + 4 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه