سونوگرافی کبد

سونوگرافی کبد

چه نکاتی را قبل از سونوگرافی کبد باید در نظر گرفت ؟هزینه سونوگرافی کبد چقدر است ؟ سونوگرافی کبد چرب  چگونه است ؟ در چه مواردی سونوگرافی کبد تجویز می گردد ؟ آیا شما  هم تا به حال تجربه سونوگرافی کبد  را نداشته اید و یا  تصمیم به سونوگرافی کبد  دارید ، اما اطلاعی از روند انجام آن ندارید ؟ در ادامه دکتر آزاده مکری در مرکز سونوگرافی شهرک غرب به بررسی  سونوگرافی کبد  و مراقبت های قبل و بعد  از آن می پردازند ، با ما همراه باشید .

از اولین راه های تشخیص سرطان کبد ، سونوگرافی است  . در طی سونوگرافی کبد  با ارسال  امواج صوتی  همراه با فرکانس بالا  می توانیم تصاویری  به عنوان خروجی به دست آورد  که  می تواند  هر گونه وضعیت غیر طبیعی کبد  را بررسی کند .  امواج صوتی که  در طول سونوگرافی ارسال می گردد  از تمام اندام بدن عبور میکند  و سبب  ایجاد تصاویر بر روی مانیتور می گردد .

سونوگرافی کبد

سونوگرافی کبد

راه های تشخیص بیماری های  کبد ( کبد چرب )

کبد چرب را می توان با کمک روش هایی  همچون :

سونوگرافی

سی تی اسکن

ام آر آی

مورد بررسی قرار گرفت .  اما  سونوگرافی کبد  به عنوان اولین روش تشخیصی  بیماری های این ناحیه محسوب می گردد .

سونوگرافی داپلر

سونوگرافی روش کاملا غیر تهاجمی است  که بدون درد انجام می شود . با کمک سونوگرافی کالر داپلر،  اطلاعات مربوط به  جریان خون کبد و  ظاهر آن به دست می آید .  در صورتی که  پزشک متخصص  به بیماری های کبد  مشکوک باشد  ، در مرحله اول انجام سونوگرافی کبد  تجویز می گردد .

هزینه سونوگرافی کبد

بیشتر مراجعین از دکتر آزاده مکری در رابطه با هزینه انجام  این سونوگرافی  سوال می پرسند . باید  گفت  هزینه این سونوگرافی با توجه به بیمه ای که استفاده می گردد  و مرکزی  که سونوگرافی در آن  انجام می شود  متغیر  است ، شما می توانید برای  کسب اطلاع در رابطه با  هزینه سونوگرافی  کبد در مرکز ما  با  شماره 88566744  تماس بگیرید .

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر آزاده مکری متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در سونوگرافی خوب در تهران با شماره زیر تماس حاصل فرمایید . شماره ی تماس :
88566744

مراقبت های لازم قبل از سونوگرافی کبد

توصیه می گرد  یک روز قبل از انجام سونوگرافی   از مصرف غذاهای چرب  خودداری کنید . گاهی پزشک توصیه می کند  که  حتما ناشتا باشید.  همچنین مصرف مایعات قبل از سونوگرافی  مانعی ندارد .

روند انجام سونوگرافی  کبد

سونوگرافی کبد عملا دردی ندارد ، تنها متخصص سونوگرافی با فشاردادن دستگاه سونوگرافی  بر  پوست بیمار  امواج را ارسال می کند ، در صورتی که مورد مشکوکی  در این  مراحل  دیده شود لازم است ، بررسی های بیشتری انجام شود .

خلاصه مطلب

در نتیجه می توان گفت سونوگرافی یک ابزار بسیار دقیق  و بی خطر برای بررسی وضعیت سلامتی  کبد است ،   شما می توانید تنها با انجام  سونوگرافی وضعیت  کبدتان را بررسی کنید. در مرکز سونوگرافی ما در شهرک غرب تمام خدمات به صورت حرفه ای  ارائه می گردد .

اگر محدوه محل زندگی شما هم نزدیک به  سعادت آباد  است  و به دنبال یک مرکز سونوگرافی خوب در سعادت آباد هستید، توصیه می کنیم  با شماره  88566744  تماس بگیرید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر آزاده مکری سونوگرافی در شهرک غرب

.

پاسخ

چهار × سه =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه