هیستروسونوگرافی چیست

هیستروسونوگرافی چیست

هیستروسونوگرافی چیست ؟چه مراکزی در تهران هیسترسونوگرافی را انجام می دهند ؟  شاید خیلی از  افراد با واژه هیستروسونوگرافی آشنا نباشند  و ندانند  که  هیستروسونوگرافی در چه مواردی استفاده و کاربرد دارد ؟ همانطور که قبلا هم گفته شد ، روش های بسیار مختلفی برای بررسی  سیستم تولید مثل خانم ها  و اندام های داخل لگن وجود دارد، هیستروسونوگرافی نیز یکی دیگر از روش های تشخیصی است  که به روش واژینال انجام می شود . اگر شما هم با این روش  آشنایی ندارید، دکتر آزاده مکری در سونوگرافی خود در سعادت  آباد  به بررسی این روش می پردازند .

هیستروسونوگرافی چیست

هیستروسونوگرافی چیست

هیستروسونوگرافی

در طی استفاده از روش هیستروسونوگرافی ، سرم سالین از  طریق دهانه رحم  وارد بدن می شود  و  به پزشک این امکان را می دهد  که تمام ضایعات اندومتر و حفره رحم مورد بررسی قرار گیرد . این روش تشخیصی و درمانی یکی  از روش های کم تهاجمی  و البته بی دردسر است که به صورت سرپایی و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود .

لازم به ذکر است  که دقتی که در روش هیستروسونوگرافی وجود دارد  در حد هیستروسکوپی و بسیار  بالاتر از سونوگرافی واژینال  می باشد .

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر آزاده مکری متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در سونوگرافی خوب در تهران با شماره زیر تماس حاصل فرمایید . شماره ی تماس :
88566744

روش کار درهیستروسونوگرافی چگونه است ؟

در طی این روش لازم است تا در مرحله اول  سونوگرافی واژن انجام شود .  سپس  باید پزشک متخصص در این زمینه بعد از پاک کردن دهانه رحم  با سرم سالین   یک اسپکلوم را  به داخل واژن  وارد کند .  در مرحله بعدی  یک لوله نازک را به داخل رحم  وارد می کنند  ، در همین حال  باید نمک  در داخل کانتر تزریق شود  که  سبب  ایجاد  تصویر سونوگرافی می شود .  این تصاویر به متخصص سونوگرافی برای بررسی وضعیت  بیمار، بسیار کمک می کند .

بیش تر بخوانید
سونوگرافی شکم

هیستروسونوگرافی در چه مواردی کاربرد دارد :

  • با کمک این روش می توان هر گونه تغییرات  اندومتر  را بررسی کرد
  • بررسی علل خونریزی های غیرطبیعی  که ممکن است  درسن باروری و یا حتی قبل و یا دوران یائسگی رخ دهد .
  • قبل از انجام بیوپسی می توان با کمک هیستروسونوگرافی محل دقیق ضایعه را بررسی کرد .
  • بررسی علل نازایی که ممکن است به دلایلی همچون پولیپ رحم ، چسبندگی  ها در داخل رحم  و …. هیستروسونوگرافی بسیار دقیق تر از سونوگرافی واژینال برررسی می کند .

بهترین زمان برای انجام هیستروسونوگرافی

هیستروسونوگرافی بهتر است  که  در نیمه اول سیکل  و بعد از پایان خونریزی انجام شود . در طی این روش  احتمال  بروز عفونت همچون روش هیستروسکوپی و  عکس رنگی رحم  بسیار پایین است ، اما ممکن است نیاز به مصرف برخی از دارو ها برای  از بین بردن احتمال عفونت باشد .

خلاصه مطلب

در اخر می توان گفت هیستروسونوگرافی یک روش تشخیصی و درمانی بسیار پر کاربرد است که  لازم است توسط فرد متخصص در این زمینه  انجام شود در مرکز دکتر آزاده مکری ( سونوگرافی در شهرک غرب ) تمام این خدمات  به صورت کاملا حرفه ای و با کمک پیشرفته ترین ابزار  ارائه می شود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر آزاده مکری سونوگرافی در شهرک غرب

پاسخ

12 + 5 =