آزمایش های دوران بارداری

آزمایش های دوران بارداری

بیشتر بانوان با شروع بارداری خود از پزشک در رابطه با سونوگرافی ها و آزمایشاتی که لازم است در این داوران انجام شود ،سوال می پرسند ، به همین دلیل دکتر آزاده مکری متخصص سونوگرافی و رادیولوژی در این مقاله به بررسی آزمایش های مهم دوران بارداری می پردازند . توصیه می کنیم اگر شماهم تصمیم به بارداری دارید و یا باردار هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید .
در درجه اول باید گفت جای نگرانی نیست ،پزشک و مامایی که در دوران بارداری تحت نظرشان هستید شما را در این دوران هدایت می کند و در دوان بارداری زمان مناسب برای انجام این آزمایشات به شما گوشزد می شود . اما باید گفت در سه ماه اول معمولا برای مادرانی که اخیرا یا قبل از بارداری آزمایشی انجام نداده اند ، لازم است تا یک آزمایش کلی شامل بررسی کم خونی ،بررسی میزان پلاکت خون ،آزمایش ادرار و تیروئید که با کمک آن ها حال عمومی و وضعیت سلامت مادر را مورد بررسی قرار دهیم انجام شود ، این آزمایش ها کمک می کند تا پزشک اطلاع کافی از وضعیت عمومی بدن مادر داشته باشد . در صورتی که در این آزمایش ها هیچ گونه مشکلی وجود نداشته باشد ،نیاز به تکرار آزمایش تا هفته 24 الی 28 بارداری نمی باشد .

آزمایش های دوران بارداری
آزمایش های دوران بارداری

در این برهه یک آزمایش کلی دیگر همراه با آزمایش قند بارداری نیاز است ،آزمایش قند بارداری در هفته 24 الی 28بارداری همراه با آزمایش خون ،کم خونی و سایر ازمایش ها انجام می شود ،مگر در مواردی که بنا بر تشخیص پزشک نیاز به آزمایش های بیشتری وجود داشته باشد .

سونوگرافی های مورد نیاز در دوران بارداری

سونوگرافی هایی که در طول بارداری نیاز است ، در سه ماه اول برای بررسی قلب جنین و سلامت جنین تجویز می شود این سونوگرافی در هفته های 7 الی 8 هفته بارداری لازم است انجام شود و زودتر از این موعد نیاز به انجام سونوگرافی نمی باشد .
در طی این زمان سونوگرافی دیگری تا غربالگری مرحله اول لازم نمی باشد . غربالگری مرحله اول در هفته 11 الی 13 بارداری انجام می شود . این غربالگری شامل یک آزمایش خون از مادر و یک سونوگرافی از جنین می باشد .

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر آزاده مکری متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در سونوگرافی خوب در تهران با شماره زیر تماس حاصل فرمایید . شماره ی تماس :
88566744

غربالگری مرحله دوم

برای غربالگری مرحله دوم لازم است تا یک آزمایش خون در هفته 15 تا 20 بارداری گرفته شود که به نوعی مکمل غربالگری مرحله اول می باشد . سونوگرافی که در طی این غربالگری انجالم می شود ، سونوگرافی آنومالی اسکن است که در هفته 18 الی 22 بارداری باید انجام شود . دکتر آزاده مکری در مرکز سونوگرافی خوب در تهران توصیه به انجام این آزمایشات در زمان تعیین شده می کنند تا تمام وضعیت جنین و سلامت او توسط پزشک تایید شود و در صورتی که جنین هر گونه ناهنجاری داشته باشد در این سونوگرافی ها مورد بررسی قرار می گیرد .
تمام این سونوگرافی ها و آزمایشاتی که در این مقاله گفته شد ،حداقل های دوران بارداری می باشد که بسته به شرایط هر فرد ممکن است نیاز به این آزمایشات بیشتر باشد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر آزاده مکری بهترین مرکز سونوگرافی در شهرک غرب

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه