دستگاه سونوگرافی

دستگاه سونوگرافی

سونوگرافی چیست ؟  انواع دستگاه سونوگرافی چه کاربرد هایی دارد ؟   به طور حتم خیلی از افراد از روند انجام سونوگرافی و دستگاه های مورد استفاده در آن اطلاعی ندارند ،خوشبختانه امروزه تکنولوژی پزشکی در تمام زمینه  ها ،موجبات  امید واری  و خرسندی  تمام بیماران را فراهم آورده  و بسیاری  از مشکلات  و ابهامات  دوران گذشته  در سایه  وجود  چنین تجهیزات مدرن  برطرف گشته است  که می توان احتمالات  و یا مشکلات  موجود  در زمینه  بیماری های زنان  و زایمان را نام برد . اکنون دنیای پزشکی و بالاخص  امور  مربوط به زنان زایمان  توانسته است  بر بسیاری از ناراحتی ها و بیماری ها  شناخت  و احاطه داشته  و در رفع آن ها بکوشد  و نتایج  بسیار دقیق  و مهمی  را به بیمار ارائه دهد .

دستگاه سونوگرافی
دستگاه سونوگرافی

اولتراسون یا سونوگرافی چیست ؟

سیستم اولتراسون یا روش سونوگرافی  یکی از امکانات  پیشرفته دنیای  پزشکی در ساحت زنان  و زایمان  محسوب گشته  و با کمک چنین وسیله ای هم  از وضعیت  جنین می توان تصویر برداری کرد  و هم اینکه وضعیت و حالات  مختلف جسمانی  و رشد  جنین  را تحت  کنترل گرفت  و نتایج  بسیار سودمند  و دقیق را به مادر  ارائه  داد  و پزشک  نیز قادر است  با این نتایج  به حدسیاتش پا زده  و آمادگی  و استنباطات  لازم را  اتخاذ  نماید .

شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر آزاده مکری متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در سونوگرافی خوب در تهران با شماره زیر تماس حاصل فرمایید . شماره ی تماس :
88566744

انواع سونوگرافی

همانطور که در مقالات پیشین دکترآزاده مکری اشاره کردند ،سونوگرافی انواع مختلفی دارد که می تواند  به دلایل مختلفی کاربرد داشته باشد . سونوگرافی ترانس واژینال ، یکی از سونوگرافی های پر کاربرد است که  جهت تصویر برداری  از داخل واژن استفاده می شود ،از این روش سونوگرافی بیشتر در دوران اولیه بارداری استفاده می کنند .

سونوگرافی معمولی ، در طی استفاده از این روش در مرکز سونوگرافی خوب در تهران  ،با کمک یک مبدل  معاینه  از نواحی مختلف بدن انجام می شود .

سونوگرافی تخصصی ، این روش سونوگرافی همانند  سونوگرافی معمولی است ،سونوگرافی تخصصی   بیشتر در مواردی که پزشک منشکوک  به بیماری و یا اختلالی خاص است تجویز می گردد ،در سونوگرافی تخصصی  از تجهیزات پیشرفته تری استفاده می شود که در مراکز پیشرفته سونوگرافی قابل انجام می باشد.

برخی از مطالب مفید

سونوگرافی واژینال

سونوگرافی حاملگی

سونوگرافی NT

سونوگرافی لگن

سونوگرافی آنومالی

سونوگرافی کالر داپلر

سونوگرافی ترانس رکتال

سونوگرافی چند قلویی

با تشکر مدیریت سایت دکتر آزاده مکری متخصص سونوگرافی و رادیولوژی سونوگرافی خوب در تهران

دکتر آزاده مکری

با بیش از ده سال فعالیت تخصصی و انجام بیشمار سونوگرافی و ارائه خدمات تخصصی سونوگرافی و رادیولوژی

تمرکز بر ارائه خدمات فوق تخصصی سونوگرافی های زنان، جنین، پستان و اطفال بوده ولی کلیه سونوگرافی های بانوان و رادیوگرافی های ساده و رنگی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس سریع