روشهای موثر درتعیین جنسیت

روشهای موثر درتعیین جنسیت

داشتن فرزند یکی از موهبت های ارزشمند خداوند به زوجین می باشد، در گذشته ز.جبن  خانواده های زیادی از تولد نوزاد خود با جنسیتی که انتظار نداشتن ناراضی بودنداز این رو برای رفع این مشکلات به روش های خانگی و غیر اصولی روی می آوردند که نه تنها به خواسته خود نمی رسیدند بلکه مشکلات زیادی برای مادر و جنین ایجاد می کردند.

خوشبختانه امروزه پیشرفت علم سبب شده زوجین بتوانند جنسیت فرزند خویش را نیز تعیین نمایند، کاری که در گذشته به هیچ عنوان میسر نبود؛ تعیین جنسیت جنین روشی شگفت انگیز و هیجان آور برای زوجین در به دنیا آوردن فرزند دلخواهشان می باشد.

سونوگرافی دکتر آزاده مکری توانسته با روش های تشخیصی صحیح خویش در این تکنولوژی نوین همراه شود.

در این نوشتار برآمدیم تا روشهای اصلی و متداول در تعیین جنیست جنین را به طور اجمالی معرفی نماییم.

روشهای موثر درتعیین جنسیت

مهم ترین علل تعیین جنسیت جنین

زمانی که  جنین به دلیل اختلالات کروموزومی x,y در معرض خطر قرار بگیرید؛تشخیص پزشک بر تغییر جنسیت می باشد.

ایجاد تعادل در فرزندان خانواده یکی دیگر از مواردی است که زوجین اقدام به تعیین جنسیت می نمایند، به طور مثال ممکن است فرزندان خانواده از یک جنس(پسر یا دختر) باشند از این رو تصمیم بر این باشد که از جنس دیگر نیز فرزندآوری کنند.

اولویت جنسیتی یکی دیگر از مواردی است که در برخی از خانواده ها هنوز در درجه اهمیت قرار دارد، بطور مثال تعصبات فرهنگی، اقتصادی و.. حاکم در برخی خانواده ها موجب گشته که تمایل به داشتن فرزند پسر داشته باشند.

یکی  دیگراز عللی که خانواده ها ترجیح می دهند جنسیت فرزند خویش را تعیین نمایند تجربه مرگ فرزندشان می باشد، از این رو امیدوارند که فرزند دیگری با همان جنسیت داشته باشند تا بتوانند جای خالی فرزند از دست داده خویش را پر نمایند.

جنس جنین چگونه تعیین می شود؟

تعیین جنسیت جنین توسط کروموزوم های X,Y  می باشد، همانگونه که می دانید تخمک خانم ها دارای کروموزم X  میباشد و اسپرم آقایان نیز دارای کروموزوم های XوY می باشد.

  • ترکیب کروموزوم XوY با یکدیگر جنین پسر ایجاد می کند
  • ترکیب کروموزوم XوX با یکدیگر جنین دختر ایجاد می کند.

روش های تعیین جنسیت جنین قبل از لقاح

  • رژیم غذایی
  • تعیین زمان لقاح و روز تخمک گذاری
  • روش IUI با جداسازی نسبی اسپرم ها
  • روش IVF – ICSI همراه با PGD
  • روش آلبومین اریکسون و یا روش شیتلز
  • روش او + ۱۲
  • تغییر pH واژن
  • کیت‌های انتخاب جنسیت در منزل
شما می توانید برای مراجعه و مشاوره با دکتر آزاده مکری متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در سونوگرافی خوب در تهران با شماره زیر تماس حاصل فرمایید . شماره ی تماس :88566744

بهترین زمان تشخیص جنسیت جنین

بهترین زمبن برای تشخیص جنسیت حنین در هفته های ۱۶ تا ۲۰ بارداری می باشد. فرد می تواند با مراجعه به مرکز سونوگرافی و راهکارهایی که در نظر گرفته می شود از جنسیت جنین خویش اگهی یابد.

اگر به دنبال یک سونوگرافی خوب در تهران هستید می می توانبم با پیشنهاد این لینک به شما کمک نماییم.

دکتر آزاده مکری متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در شهرک غرب

دکتر آزاده مکری

با بیش از ده سال فعالیت تخصصی و انجام بیشمار سونوگرافی و ارائه خدمات تخصصی سونوگرافی و رادیولوژی

تمرکز بر ارائه خدمات فوق تخصصی سونوگرافی های زنان، جنین، پستان و اطفال بوده ولی کلیه سونوگرافی های بانوان و رادیوگرافی های ساده و رنگی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس سریع